! ochutnej a poznej rozdil !
Čeština  English  
Váš nákupní košík je prázdný.

Kdo je online?

Právě zde jsou 2 návštěvníci online.
del Frutal - Guatemala lg

Reinkarnace kouzelníka Žita Kombinovaná technika 30 x 30 cm


49000,00Kč


Po výstavě v Art ten Plein Air, napsali:

„Jiří Máška zůstal věrný své umělecké inspiraci, rozvíjí svou myšlenku s bezohlednou důsledností, nekoketuje s moderními, komerčními trendy, nesklání se před vnějším nátlakem spotřební společnosti s kterou opovrhuje, ale přitom je současný a reaguje na podněty času, místa, nebe, země i moře. To předpokládá však obrovsky pevný charakter, ale i dobře fundovaný a spolehlivě fungující intelekt. Máškovi se podařilo vyhnout teatrálnímu patosu, krajnímu subjektivismu, sentimentalitě a samoúčelnému kultu emoce. Vytváří z emoce znaky tornáda lidí a zvířat vržená na plátna. Máška má vzácný dar vytvořit z události osud, jeho myšlenková hloubka, suverenita a jedinečnost výrazu činí z jeho díla sugestivní drama.“ 
Gender Hopkins
Umělecký kritik

V návaznosti na další výstavy ve Vancoveru, Hong Kongu a Macau napsali:

„Hlavním znakem genia není úzkostlivá perfektnost, ale originalita, otevření nebo posunutí nových hranic“ 
I.J Cossman
Obchodník s obrazy

„Máme to štěstí, že máme jedinečnou příležitost objevit novou generaci světového umění“ 
Renée Philips
Šefradaktorka uměleckého magazínu New York

V Máškově díle se podivuhodným způsobem prolíná západní racionalistická složka s východní kulturou / povahou/ vnitřní spřízněnost se slovanskou uměleckou tradicí. Také však s velkým slovanským srdcem i tradicí, že až se to zdá neuvěřitelné, zvláště pak pro západní umělecké kritiky.

Jiří Máška má za sebou výstavy v Hong Kongu, New Yorku, Paříži, Motiersu, Seattle, Los Angeles, Vancoveru, San Francisku, Torontu, Macao, Monaco, Praze, Hluboke nad Vltavou, Ceských Budějovicích, jeho originální práce obdivují lidé v mnoha zemích světa.

O době komunismu Jiří Máška říká:

„Byla to tragedie, byl jsem narozen jako umělec a vždy jsem se viděl jako dva úplně jiné lidi. Já jsem mohl jen z povzdálí sledovat tu divokou, bláznivou osobu, která mě diktovala náladu a téma mých obrazů. Moje technika není zařaditelná do normálních, obvyklých technik. Obraz začínám s práškem na praní míchaným s latexem, další vrstva jsou vodové barvy, pak tempery, nakonec maluji olejem a lakuji. Osobně miluji impresionisty, obdivuji však také mnoho surrealistů i abstraktních malířů“

Po „revoluci“ v roce 1991 se Jiří Máška vrátil a usadil v Čechách, kde věřil v nový začátek. Bohužel po několika letech zjistil, že na svých místech stále zůstávají komunističtí zločinci /policie, soudy, státní zastupitelství i další státní aparát/ a ti soudruzi co měli strach se otřepali a po několika letech se vrátili na svá místa, mnohdy převlečení za socialisty začali vytvářet policejní stát . To byla ta poslední kapka do poháru pro Jiřího Mášky. Ten znovu emigroval a odstěhoval se do Hondurasu na ostrov Roatan , kde se cítí naprosto svobodný. Cestuje mezi U.S.A , Hondurasem a Belize. V Čechách tráví jen minimum svého času. Ze svých ateliérů pak posílá radost ve svých obrazech všem, kteří mají rádi jeho umění. 
Clode Epperlund
Umělecký kritik

  • Model: obraz Nové generace 1

Be the first to write a review.  Write a Review.Musíte vidět...

ovocne nápoje NATURAs - Del Frutal 2017Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti

del frutal 2017 - kvalitní figura

Reklama 2

Share a taste of Honduras - sdílej chut NATURAs a doporuč známým